Pozbądź się wirusa na stronie – czyszczenie infekcji WordPress

5 stycznia 2022

Uzyskaj więcej informacji o tym, jak poradzić sobie z zawirusowanymi stronami na https://wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/.

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak modnym systemem zarządzania treścią, iż liczbę sklepów i stron tworzonych z jego zastosowaniem liczy się aktualnie w setkach milionów. Częstotliwość korzystania z tego CMS-a powoduje, iż strony tworzone na WordPressie bywają ulubionym celem ataków hakerów. W przypadku zawirusowania witryny malware, niezbędne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Jak rozpoznać zawirusowanego WordPressa?

Witryna wysyła wiadomości-śmieci? Nie możesz się zalogować? Informacje na stronie zostały podmienione nie przez Ciebie? A może na stronie znalazłeś odnośniki do obcych Ci portali? To raptem parę z popularnych objawów wskazujących na zawirusowaną stronę. W takiej sytuacji nieodzowne jest ekspresowe działanie, żeby zidentyfikować źródło infekcji i przywrócić witrynę internetową do właściwego funkcjonowania. Usuwanie wirusów z WordPressa na ogół przekracza umiejętności ludzi, którzy na co dzień parają się tylko tworzeniem stron oraz sklepów na tym systemie zarządzania treścią, w związku z tym czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania czy też po atakach hakerskich najlepiej powierzyć profesjonalistom od tego rodzaju zadań.

Jak przebiega czyszczenie zawirusowanego WordPressa?

Specjaliści podejmujący się usuwania malware ze stron tworzonych na WordPressie w ramach swoich czynności naprawczych przeprowadzają wnikliwe sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Weryfikują pliki wp-config oraz htaccess, a także kod wykorzystanych na stronie wtyczek oraz motywów. W procesie czyszczenia zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które zmniejszą ryzyko następnych infekcji. Jeśli trwające dłuższy okres czasu zainfekowanie mogło spowodować dodanie strony do listy wykluczeń (przykładowo w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z CMS-a specjaliści podejmują także konieczne działania w celu skreślenia jej z takich rejestrów. Odwrócenie wszystkich skutków zainfekowania nie gwarantuje, iż analogiczny przypadek nie przydarzy się w późniejszym okresie, toteż ważne jest okresowe uaktualnianie systemu zarządzania treścią oraz stosowanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]