Nowoczesna architektura miejska – balustrady ze stali nierdzewnej

23 kwietnia 2019

Stal nierdzewna jest uniwersalnym stopem, na co wpływ przede wszystkim mają jej właściwości. Właściwy dobór składników stopu sprawia, iż wytworzone z niej przedmioty nie są podatne na korozję, z tego powodu bez przeszkód można ich używać tam, gdzie mają kontakt z substancjami o kwaśnym odczynie, jak również przy złych warunkach atmosferycznych. W zestawieniu z jej interesującym wyglądem czyni to ze stali nierdzewnej doskonały materiał do wytwarzania fragmentów wyposażenia wnętrz i różnego rodzaju poręczy oraz balustrad.

Balustrady ze stali nierdzewnej – idealne w deszczowym środowisku

Balustrady ze stali nierdzewnej zyskały ogromną popularność – można zauważyć je zarówno w prywatnych domach, jak i budynkach publicznych. Własności tego stopu okazują się w szczególności ważne w przypadku balustrad zewnętrznych. Nie rdzewieją one nawet w niezmiernie mokrym środowisku, więc wystarczy im doraźna konserwacja i na lata zatrzymują swój piękny wygląd. To dlatego bardzo dobrze współgrają ze współczesnym designem. Znakomicie prezentują się w towarzystwie przeszkleń, ozdobnego betonu, a nawet drewnianych elewacji.

Poręcze ze stali nierdzewnej – do saun oraz basenów

Stal nierdzewna to wspaniały materiał do produkowania poręczy do wnętrz nieruchomości – przede wszystkim tych zaaranżowanych w skandynawskim, nowoczesnym stylu. Osoby, które zdecydują się na poręcze ze stali nierdzewnej będą chwalić sobie również prostotę ich pielęgnacji i błyskawiczne czyszczenie bez konieczności zastosowania specjalistycznych preparatów. Wytrzymałość na rdzę powoduje prócz tego, że z tego stopu można wykonywać eleganckie i wytrzymałe poręcze do saun oraz łazienek zaadaptowanych do potrzeb osoby niepełnosprawnej lub drabinki do basenów.