Nieszczelne okna – jak je zreperować?

6 listopada 2021

Zainteresowany nieszczelnymi oknami plastikowymi? Kliknij tu.

Stan techniczny okien w znacznym stopniu rzutuje na samopoczucie domowników. Okna zabezpieczają mieszkanie przed wilgocią i zimnem, ale również separują je od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone bądź źle wyregulowane okna nie zapewniają stosownych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie domowników, ale też, ze względu na znaczną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze powody ku temu, by zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takich przypadkach.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien należy przeprowadzić przynajmniej raz w roku. Nie wolno tego lekceważyć, ponieważ po tym czasie ewentualne usterki mogą stać się tak poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można zidentyfikować po oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej wysiłku należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są luzy i, tym samym, straty ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wykonanych z innych surowców, polega w głównej mierze na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego śruba zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z niskimi i wysokimi temperaturami, wilgocią, jak również wiatrem mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i specjalistycznych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy na własną rękę. Lepiej uczynimy zlecając to profesjonalnej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają już nie tylko w Warszawie oraz innych większych aglomeracjach, ale też i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]