Kontenerowy wywóz odpadów – usługa dla firm i osób prywatnych

17 lutego 2020

Prace w ogrodzie, remont mieszkania, opróżnianie strychu bądź piwnicy, przebudowa czy też budowa domu – co łączy te, na pierwszy rzut oka zupełnie niepowiązane ze sobą zajęcia? W trakcie ich trwania pojawiają się spore ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Zniszczone meble i sprzęty domowe, gruz budowlany, a także ziemia i odpady zielone należy odwieźć do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Co jednakże zrobić, jeśli nie jesteśmy w stanie przetransportować ich na własną rękę? W takich przypadkach najlepiej uczynimy zamawiając kontenerowy wywóz śmieci.

Kontenerowy wywóz odpadów – na czym polega?

Wywóz odpadów w przystosowanych do tego kontenerach to usługa pozwalająca uniknąć wywożenia odpadów do PSZOK-u. Zajmujące się nim przedsiębiorstwo usługowe zapewnia klientowi kontener o objętości dostosowanej do prowadzonych prac i ilości generowanych odpadów. Klient może przez czas wskazany w umowie zapełnić go śmieciami bez obaw o to, że poniesie następstwa przewidziane za ich nieprawidłowe składowanie. W określonym w umowie terminie firma odbiera od niego załadowany kontener na śmieci. To na niej leży w tym momencie obowiązek zatroszczenia się o legalną utylizację śmieci, co czyni to rozwiązanie bezproblemowym i wygodnym.

Komu zalecamy kontenerowy wywóz odpadów?

Wywóz odpadów zamawiają różni klienci. Z oczywistych powodów usługi tego typu największym popytem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy w wielu przypadkach nie są w stanie zorganizować transportu odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Z uwagi na wygodę, wywóz odpadów jest także niejednokrotnie wybierany przez inne firmy. Wykorzystują je między innymi przedsiębiorstwa budowlane, remontowe czy ogrodnicze. Zimą to również najlepszy sposób na składowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z boisk, parkingów, dróg wewnętrznych czy trawników.