Kiedy zdecydować się na sesje coachingowe?

20 maja 2020

Na tej stronie poznasz najkorzystniejszą ofertę profesjonalnego coachingu

Pełne użycie własnych możliwości może okazać się nie takie proste. Czasami źródłem kłopotów są przeszkody psychologiczne, kiedy indziej zwyczajnie brak nam motywacji. Niezależnie od powodu, takie trudności bywają bardzo dokuczliwe i nieraz uniemożliwiają rozwój zawodowy czy osobisty. Co więcej, zwalczenie ich bez pomocy osób trzecich jest w wielu przypadkach jest niemożliwe bądź co najmniej niezmiernie trudne. Dlatego powinno się wspomóc się wiedzą profesjonalistów. Tym bardziej, że techniki, z których stosują dzisiaj coache, w szeregu kazusów są bardzo efektywnym instrumentem w usunięciu trudności stojących na drodze do osiągnięcia wyznaczonych celów.

Sesje coachingowe. Jak wygląda współpraca z coachem?

Współpraca z coachem rozpoczyna się od poznania się obu stron. Na starcie istotne jest niewątpliwie uformowanie specyficznego rodzaju więzi i dwustronnej ufności, które są niezbędne do tego, by pojawiły się oczekiwane rezultaty. W toku początkowych spotkań – które można przeprowadzić za pomocą ogólnodostępnych komunikatorów internetowych czy też przez telefon – coach pozna też cechy charakteru, kwalifikacje i priorytety swojego klienta oraz omówi z nim plan działania. W trakcie współpracy najczęściej prowadzi się kilka sesji coachingowych, które trwają mniej więcej 90 minut. Ostatnie spotkanie to natomiast okazja do podsumowania działań i ustalenia, jak klient poradzi sobie z konkretnymi trudnościami na własną rękę. To, które zagadnienia będą poruszane w ciągu sesji coachingowych jest uzależnione od celów osoby szukającej pomocy – może to być podwyższenie szeroko rozumianego zadowolenia z życia bądź zwiększenie jego skuteczności.

Coaching – poszerz swoje kwalifikacje zawodowe bądź personalne

Na coaching warto zdecydować się w różnych przypadkach. Jednym z głównych argumentów uzasadniających zwrócenie się o pomoc coacha, jest chęć całkowitego zagospodarowania skrytego potencjału w celu rozwinięcia kwalifikacji zawodowych bądź personalnych. Coach psycholog potrafi też realnie pomóc nam w podniesieniu komfortu życia, m.in. ucząc, w jaki sposób poskramiać lęki, a także zwiększając stopień satysfakcji.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]