Jak zorganizować przyjęcie komunijne?

26 lutego 2023

Potrzebujesz więcej informacji o aktualnej ofercie przyjęć komunijnych w Krakowie? Świetnie trafiłeś! Skieruj się na palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/komunia/.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka podobnie oczekiwanym zdarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Nie powinno to zdumiewać, ponieważ to najczęściej pierwsza rzeczywiście duża impreza rodzinna, na której dziecko wie, że wszyscy zaproszeni skoncentrowani są jedynie na nim. Z tej przyczyny rodzice robią wszystko, żeby ten dzień uchował się przez lata w jego wspomnieniach.

Sala na komunię – zarezerwuj od razu jak zostanie ustalony dzień wydarzenia

Już przed etapem wysyłki zaproszeń na komunię rodzice muszą się zdecydować czy ugoszczą gości w swoim mieszkaniu czy konieczne będzie zarezerwowanie sali. Impreza dla zaproszonych w domu jest przeważnie możliwe wtedy, jeśli organizujemy uroczysty obiad tylko dla najbliższej kilkunastoosobowej rodziny, jednakże to już rzadkie sytuacje. Obiady komunijne przeistoczyły się w ostatnich dziesięcioleciach w duże wydarzenia rodzinne, na które zaprasza się czasem ponad setkę gości, wskutek czego przeważnie odbywają się w salach weselnych lub restauracjach. Jeśli pragniemy zabukować pojemną salę, należy wziąć się za poszukiwania lokalu, jak tylko zostanie wyznaczony termin komunii. W okresie komunijnym dużą trudnością może stać się także znalezienie wolnego dostawcy cateringu, dlatego trzeba wybrać takie miejsce na organizację obiadu, które współpracuje z własnym, sprawdzoną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w opracowaniu dań na komunię. Niezbędne jest także to, żeby lokal na przyjęcie komunijne zlokalizowany był tak, aby transport wszystkich gości z kościoła był szybki i komfortowy.

Organizacja przyjęcia komunijnego – zadbaj o pamiątkowe zdjęcia

Nie zapomnij zatrudnić fotografa, który utrwali na zawsze ten dzień – zarówno wydarzenia w kościele, jak odbywającą się później zabawę gości. Zwyczajem są także aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Lokalu na komunię powinna zatem wyróżniać się zjawiskowymi, estetycznymi wnętrzami. Kolejną zaletą będzie możliwość skorzystania z ogrodu, w którym przy sprzyjającej pogodzie można będzie zrealizować sesję zdjęciową w plenerze. Możliwość wyjścia do ogrodu to również atrakcja dla najmłodszych gości imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich spora liczba, wypada wziąć pod uwagę zatrudnienie animatora, który zajmie dzieci wciągającymi zabawami.
Naturalnie, zaproszeni na przyjęcie komunijne przywiozą podarki dla dziecka. Rodzice na ogół zostawiają im całkowitą dowolność z tym zakresie. Jednak nie będzie w negatywnie odbierane, jeżeli napiszemy w zaproszeniu, iż nie życzymy sobie niektórych rodzajów upominków, np. wartościowej biżuterii lub zabawek-pistoletów.

Nasze dane adresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]