Hosting dla firm – jaki wybrać?

15 lutego 2020

Jeśli masz firmę, to z pewnością posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak ważny dla Twojego biznesu jest odpowiednio dobrany hosting? Czym zatem powinien się cechować najlepszy hosting dla firm?

Hosting – wybierz bezpieczeństwo i szybkość

Hosting internetowy, przede wszystkim ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być niezawodny, szybki, bezpieczny i zapewniać wsparcie techniczne. Gdy mówimy o prędkości, mamy na myśli szybkość ładowania się stron. Dlaczego jest istotna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma tendencje do przedwczesnego opuszczenia strony, jeśli ładuje się ona za długo. Po drugie, szybkość ładowania się strony jest jednym z ważnych czynników, które Google bierze pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją kodu o obrazów czy likwidacją zbędnych przekierowań w obrębie strony, nie bez znaczenia dla czasu ładowania witryny ma także typ hostingu (współdzielony, w chmurze, dedykowany, lub VPS), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym przedsiębiorstwa powinny szukać usługi hostingowej zapewniającej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny funkcjonować w sposób ciągły. Trzeba wybierać tych dostawców, którzy zapewniają bezawaryjne działanie serwera rzędu min. 99%. Ten parametr powinien być wyjątkowo ważny dla sklepów internetowych, gdyż każda godzina niedostępności sklepu może skutkować wieloma tysiącami strat strat.

Czym powinna charakteryzować się niezawodna usługa hostingowa?

W przypadku hostingu dla firm nie warto skłaniać się do opcji najtańszych. Darmowe usługi hostingowe zwykle charakteryzują się przeciętną jakością, a częstokroć zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się poza granicami kraju i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych poszukujmy hostingu gwarantującego całodobowe wsparcie techniczne profesjonalnego zespołu. Istotne, aby reakcja na zgłoszenia ewentualnych awarii była także stosunkowo szybka, kontakt z firmą łatwy, a cennik hostingu i warunki prolongaty ważności domeny skonstruowane w jasny sposób. Nie zaniedbujmy także o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej powinny być zabezpieczone stale aktualizowanym programem antywirusowym, w serwerowni winny panować należyte warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie w razie wybuchu pożaru), a kopia zapasowa danych powinna być przeprowadzana regularnie.