Finger food – catering idealny na mniej formalne imprezy

20 maja 2023

Organizacja nawet ogromnego przyjęcia nie jest problemem, jeśli mamy wystarczająco wolnego czasu na zakupy niezbędnych produktów, a także następnie własnoręczne przyrządzanie z nich pysznych przysmaków dla uczestników uroczystości. Co prawda nie wszyscy mają taką swobodę, ale nie znaczy to od razu, że powinno się porzucić pomysł celebracji znaczącego wydarzenia. W takim przypadku zalecamy skorzystać z usług cateringu kanapkowego.

Finger food zjesz bez zasiadania przy stoliku talerza

Finger food catering, a więc po prostu catering kanapkowy, to oferta adresowana w głównej mierze do klientów biznesowych, jakkolwiek decydują się na nią coraz częściej również rozmaite stowarzyszenia i osoby prywatne szykujące ekskluzywne bankiety. Polega ona na zaopatrzenie eventu w dania w wariancie finger food, innymi słowy drobne przekąski, które można skonsumować bez zasiadania przy stole i nie korzystając ze sztućców. Klasyczny finger food nie wymaga też zastosowania talerzyka – to danie na “jeden gryz”. Finger food to głównie roladki, tartoletki owocowe oraz warzywne lub sandwicze. Ten typ cateringu wyśmienicie sprawdza się na uroczystościach, gdzie organizatorom zależy na szerokiej interakcji osób. Pozwala on na prowadzenie luźnych rozmów, przy czym nie ogranicza interakcji wyłącznie do gości siedzących przy jednym stoliku.

Catering z przekąskami – idealna opcja dla imprez organizowanych w niedużych wnętrzach

Zlecenie przygotowania cateringu kanapkowego zewnętrznej firmie ma kilka plusów, które docenią zarówno odbiorcy biznesowi, jak i indywidualni. Przede wszystkim dzięki niemu rozwiązuje się problem związany z rozstawieniem stolików oraz stresu z planowaniem usadzenia uczestników eventu. Przekąski oraz gorące i schłodzone napoje ułożone są na wspólnym stole, do którego goście podchodzą, kiedy chcą. Ułatwia to organizację wydarzeń przede wszystkim w małych pomieszczeniach, gdzie zmieszczenie odpowiedniej liczby stolików byłoby niełatwe. Taki catering automatycznie powoduje także, że event ma mniej formalną, bardziej wyluzowaną atmosferę. Warto zaznaczyć, że menu z drobnych przekąsek jest przeważnie tańsze aniżeli wyszukane obiady, a zarazem zapewnia większą swobodę dostosowania ich do potrzeb żywieniowych uczestników imprezy. Co istotne, catering kanapkowy nie potrzebuje dostępu do sprzętu kuchennego, a to nierzadko bywało poważną komplikacją przy planowaniu imprez w siedzibach firm.

Nasze dane adresowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]