Catering świąteczny – sprawdź, dlaczego warto go zamówić?

21 maja 2023

Zajrzyj w to miejsce, żeby zlecić catering świąteczny.

Święta Bożego Narodzenia to okres, który spędzamy na ogół z najbliższymi, ale imprezy świąteczne urządzane są także w firmach. Często personel firmy organizuje je na własną rękę, własnoręcznie przyrządzając bożonarodzeniowe dania, lecz w sporych zakładach pracy ten sposób działania nie zawsze jest efektywny. By więc ułatwić sobie zadanie przygotowania firmowych spotkań bożonarodzeniowych, na dziesiątki osób, jak i tych w niewielkim gronie, zalecamy skorzystać z oferty cateringu świątecznego.

Zupy, dania rybne, uszka z grzybami i kapustą – o cateringu świątecznym

Oczywiście, na bożonarodzeniowym stole musi być podanych jak najwięcej polskich świątecznych przysmaków. To zwłaszcza dania rybne, jak chrupki filet z karpia czy też łososia oraz staropolskie zupy – z całą pewnością żurek i barszcz czerwony, a dodatkowo również zupa grzybowa. Nie powinno zabraknąć też uszek z kapustą i grzybami, które na ogół serwowane są wraz z wymienionym wyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby kompletna bez zakąsek na chłodno, przykładowo bez sałatki śledziowej albo ryby po grecku. Wypada także zatroszczyć się o słodki akcent na koniec spotkania. Na stół wigilijny polecamy makowiec, kutię z miodem albo puszysty sernik.

Catering świąteczny w firmie – dobierz dania, które wszystkim smakują

Organizację Wigilii w firmie warto zainicjować z kilkunastodniowym wyprzedzeniem. Trzeba uzgodnić termin spotkania oraz dostosować go do harmonogramu urlopów zatrudnionych. Pozwala to ściślej ustalić prawdopodobną liczbę uczestników uroczystości, a tym samym pomoże zamówić trafną ilość porcji. Rekomendujemy porozmawiać z zatrudnionymi o menu i razem zamówić te potrawy z portfolio firmy cateringowej, które wszystkim smakują. Ważne jest też to, aby dowiedzieć się czy któryś z pracowników cierpi na uczulenie, przykładowo na orzechy, które używane są w ciastach, bądź są w ekipie firmy wegetarianie. Dla tych osób trzeba zamówić dania pasujące do ich diety. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem meny świątecznego zbierają zlecenia przez większość grudnia, lecz nie warto zabierać się do w ostatniej chwili.

Nasze dane adresowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]