Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

1 grudnia 2022

Odwiedź brabis.pl, żeby dowiedzieć się więcej o ofercie biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie księgowości w niewielkich firmach jest zwykle źródłem sporych problemów. Mikrofirmy zazwyczaj nie są w stanie zatrudnić specjalistyksięgowego na etat, a ich właściciele nie zawsze są gotowi odpowiednio pokierować budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż myśli wielu z nas – należy tylko zdecydować się na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu zyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, że jakość usług okaże się zadowalająca?

Nie musisz rekrutować do pracy księgowego – korzystaj z doradztwa biura rachunkowego

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy zdecydować się w szczególności ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli powierzymy budżet przedsiębiorstwa specjalistom, otrzymamy gwarancję, że potencjalne kontrole fiskusa nie skończą się nałożeniem grzywien. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pracy oraz pieniędzy – nie trzeba troszczyć się o finansami na własną rękę, ani przyjmować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto też wspomnieć o komforcie, jaki niesie ze sobą taka współpraca. Obecnie nie ma już konieczności regularnie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, gdyż wiele kwestii można koordynować z opiekunem naszej firmy używając e-maila.

Czym nie kierować się przy wyborze biura rachunkowego?

Wybierając biuro rachunkowe nie rekomendujemy kierować się tylko jego cennikiem – podejrzanie niskie ceny obsługi w wielu przypadkach oznaczają jej niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego eksperci mają odpowiednie certyfikaty, np. certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej albo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy wyliczanie składek ZUS.

Nasze dane adresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]