Aktualizacja WordPress – dlaczego jest ważna dla bezpieczeństwa strony

26 lipca 2020

WordPress, który powstał w głównej mierze jako platforma blogowa, ekspresowo stał się bardzo rozpowszechnionym systemem zarządzania treścią. Dzięki temu, iż jest szybki i bez trudu można przyswoić sobie podstawy jego obsługi, korzysta się z niego w tej chwili do projektowania skomplikowanych stron oraz sklepów internetowych. Niemniej jednak ten CMS bywa powodem kłopotliwych niespodzianek, z tej przyczyny istotną i pomocną usługą jest opieka techniczna nad stroną na WordPressie.

Z jakiego powodu powinno się powierzyć aktualizację WordPressa profesjonaliście?

Istotnym warunkiem bezpieczeństwa strony jest bez wątpienia aktualizowanie jej do najnowszej wersji WordPressa. Nieraz jednak przedsiębiorstwa po postawieniu strony lekceważą regularną instalację nowych edycji CMS-a czy aktualizacji użytkowanych wtyczek, przez co narażają witrynę na ataki cyberprzestępców czy zainfekowanie przez wirusymalware. Poza tym, pomimo iż WordPress jest stosunkowo łatwym systemem zarządzania treścią, jego aktualizacja może wiązać się z akcydentalnymi trudnościami z właściwym funkcjonowaniem sklepu czy strony. W związku z tym ważne jest, żeby czynność tę przeprowadzała zawsze osoba biegła w WordPressie, a jeżeli nie mamy w przedsiębiorstwie oddziału informatycznego, warto polecić aktualizowanie WordPressa zewnętrznemu ekspertowi.

Opieka nad stroną internetową – usługa dla małych i dużych firm oraz blogerów

Oferta utrzymania WordPressa to usługa adresowana przede wszystkim do użytkowników biznesowych, tak dużych jak i niewielkich przedsiębiorstw, którym zależy na wydajnym i nieustannym działaniu ich strony firmowej oraz zabezpieczeniu jej zasobów i baz danych. Usługa ta potrzebna jest również blogerom i freelancerom mającym własne strony internetowe. W bazowym oferowanym pakiecie zawarta przeprowadzenie aktualizacji CMS-a, wsparcie w sporządzeniu kopii zapasowych i usuwanie skutków zawirusowania. W wyższych pakietach oferowane są również rozmaitego rodzaju monitoringi (między innymi logowań użytkowników, zmian wtyczek i zmian zawartości).

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]