Studiujesz lub pracujesz za granicą? Korzystaj z kantoru online

4 września 2021

Nie przeszukuj już sieci! Kantor on line dla Ciebie znajduje się na https://bit.ly/2XC6kW1.

Jeszcze dekadę temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w najbliższym banku bądź w kantorze – na te ostatnie w dalszym ciągu można się natknąć w galeriach handlowych oraz przy supermarketach! Aczkolwiek w szybko transformującej się rzeczywistości, ludzie pragną wymieniać obcą walutę bez potrzeby wychodzenia z domu i po niższych kosztach, w następstwie tego właśnie pojawiły się kantory online, które na to pozwalają.

Atuty kantoru online

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest równie łatwe jak tradycyjnego kantoru. Użytkownik wchodzi do serwisu przez stworzony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kapitał, który pragnie wymienić na wybraną walutę. Zaletą kantorów internetowych jest zwłaszcza to, że transakcje można zlecić w nim o każdej porze dnia, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze pracy serwisu po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie danych pobieranych z Forex w kilkusekundowych interwałach, a nie – jak to jest w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, na ogół z poprzedniej doby. Kolejnym i niesłychanie znaczącym walorem kantorów internetowych są niższe spready aniżeli te narzucone przez instytucje bankowe oraz kantory tradycyjne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (zależnie od narzuconej marży) może prowadzić do zapłacenia spreadu na poziomie nawet 3-5%, natomiast w kantorze online spready zazwyczaj nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe oferują również kilka pomocniczych usług stosowanych przez użytkowników, m.in. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej, w której klient zleca przewalutowanie po wskazanym przez niego kursie (wymiana jest realizowana dopiero wtedy, kiedy wskazany przez nabywcę kurs będzie taki sam jak kurs na rynku) lub w określonym przez użytkownika dniu.

Cenisz sobie swobodę w dysponowaniu funduszami? Kantor wymiany walut online jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to usługa dla wszystkich ceniących sobie wygodę i znaczną wolność w rozporządzaniu własnymi pieniędzmi. Używają ich również osoby zatrudnione lub uczące się za granicą oraz kredytobiorcy spłacający pożyczki wzięte w walucie obcej. Lecz nim zadecydujemy, aby powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto zbadać jego reputację i bezpieczeństwo, m.in. poprzez weryfikację na stronie Komisji Nadzoru Finansowego, czy został on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.