Poznajmy bliżej kredyt konsolidacyjny

6 sierpnia 2021

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego z całą pewnością spotkało się większość osób. Konsolidacja to produkt oferowany przez banki, który głównie skierowany jest do osób fizycznych, którzy wplątali się w spiralę zadłużenia.

Kiedy potrzebne są kredyty konsolidacyjne?

Polacy, którzy zaciągnęły wiele kredytów, mogą je skumulować w jedno zobowiązanie. Konsolidacja ułatwi takim osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Za sprawą konsolidacji można uregulować także te kredyty, które na skutek najróżniejszych problemów spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają na koncie kilka kredytów i które zmagają się z trudnościami z ich regulowaniem, konsolidacja może okazać się jedynym rozwiązaniem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego dochodzi obniżenie wysokości rat. Istotne jest również to, że po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce kilku rat płaci się wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny umożliwia zatem wyjście z problemów finansowych, obniżenie comiesięcznego obciążenia i lepsze gospodarowanie domowym budżetem.

Jakie zobowiązania można połączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba zobowiązań kredytowych, które można skonsolidować jest niezwykle duża. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu klienci mogą spłacić kredyt samochodowy, mieszkaniowy, gotówkowy i ratalny. Na skutek konsolidacji można też pozbyć się zadłużenia na karcie kredytowej bądź rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . W zależności od preferencji klientów, banki oferują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny proponują teraz nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe, jednak często wiąże się to z wyższymi kosztami kredytu lub niekorzystnymi dla klienta warunkami. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy finansowego, który pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie.