Myślisz o inwestycji na przyszłość? Rozważ srebro bulionowe

10 kwietnia 2022

Monety lokacyjne, innymi słowy monety bulionowe, to kolejna opcja dla osób chcących inwestować swoje pieniądze w metale szlachetne. Niewątpliwie najpopularniejszym kruszcem także w tym typie inwestycji jest złoto, niemniej jednak w ostatniej dekadzie coraz więcej państw wypuszcza srebrne monety bulionowe, które ekspresowo zdobyły gorliwych sympatyków, szczególnie wśród inwestorów z niezbyt majętnym portfelem.

Monety bulionowe – srebro to rozsądna opcja dla inwestorów

Można rzec, iż monety bulionowe ze srebra są w zasadzie nowością na rynku inwestycyjnym. Emitowane są przez mennice kilku państw, i to dopiero od lat osiemdziesiątych poprzedniego wieku (pojawiły się z początku w Meksyku, w Kanadzie oraz w Chinach). Chociaż kupowane przez inwestorów od prawie 50 lat, ich oferta nie jest wciąż tak szeroka jak pokrewnych monet ze złota. Srebrne monety bulionowe są jednak znakomitym wyborem dla osób potrzebujących zdywersyfikować swoje środki finansowe, a których nie stać na inwestycje w złoto bądź platynę lub które obawiają się inwestować w odpowiednio droższe srebrne monety kolekcjonerskie. Czemu monety bulionowe uznaje się za rozsądniejszą inwestycję aniżeli monety kolekcjonerskie z identycznego kruszcu? Cena zakupu monet kolekcjonerskich w dniu wprowadzeniu na rynek zawsze dużo przewyższa wartość metalu szlachetnego, z którego zostały wytworzone. Ma na to wpływ po największej części ogólny koszt wybicia numizmatu (m.in. opracowanie przez grafika oryginalnego wzoru oraz przygotowanie precyzyjnych sztanc). Nie bez znaczenia jest również to, iż numizmaty kolekcjonerskie emitowane są w limitowanej liczbie sztuk, co na starcie już potęguje na nie popyt. Nie gwarantuje to jednakże, iż z roku na rok ich wartość będzie powoli rosnąć! Powinno się mieć świadomość, że tak jak każdy okaz kolekcjonerski, monety takie będą warte tyle, za ile zechce je kupić potencjalny nabywca. Z kolei srebrne monety bulionowe pozbawione są aspektu numizmatycznego (nie posiadają ustalonego rocznego nakładu, a ich wizerunek odświeżany jest nadzwyczaj rzadko), dlatego ich wartość mocno powiązana jest z aktualną ceną srebra.

Które srebrne monety bulionowe są znane na każdym krańcu globu?

Srebro jest tanim metalem inwestycyjnym, z tej przyczyny monety bulionowe z tego kruszcu z rzadka emitowane są w wadze niższej niż 1 oz, a więc w systemie metrycznym 31,1 gramów. I mimo, że nominał 1 oz i próba srebra .999 to praktycznie standard dla tych monet, u resellerów zamówimy też monety ważące 3 oz, 10 oz, a nawet 500 g. W sklepach oferujących srebro inwestycyjne bez przeszkód kupimy rozpoznawalne na każdym krańcu świata Krugerrandy z Południowej Afryki, Kangury z Australii czy austriackich Wiedeńskich Filharmoników o niestandardowym nominale 1,5 €.

Nasze dane adresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]