Myślisz o inwestowaniu? Rozważ zakup sztabek złota

31 sierpnia 2023

Szukasz sztabek złota? Zobacz tutaj.

Umieszczanie pieniędzy na lokacie czy po prostu gromadzenie ich na koncie bankowym nie jest obecnie tak rentowne jak jeszcze dziesięć lat temu. Niskie oprocentowanie proponowane przez instytucje bankowe, ale też i powszechniejsze zrozumienie, że nie inwestowane środki przynoszą zysku spowodowały, iż Polacy poszukują sposobów, które pozwolą ich oszczędnościom dawać z czasem poboczny przychód. Obok nabywania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz większe zainteresowanie zdobywają metale inwestycyjne, a zwłaszcza – złoto w sztabkach.

Czy złote sztabki to pewna inwestycja?

Od razu należy stanowczo zaakcentować, że inwestycja finansów w sztabki złota to długoterminowa inwestycja. Złoto na ogół nie ulega mniejszym i większym kryzysom obserwowanym w gospodarce, a nawet niepewność gospodarcza oraz polityczna nieraz zwiększa jego wartość. Naturalnie można spostrzec wahania w jego ceny, jednakże analizując jej historyczny wykres łatwo można dostrzec, że wraz z upływem lat idzie ona w górę. Czemu tak się dzieje? Od kilkuset lat ilość tego kruszcu w aktywnym obiegu utrzymuje się mniej więcej bez zmian. Dawno temu był on walutą, dzisiaj jest wykorzystywany w elektronice, przemyśle oraz medycynie, a także – nadal na ogromną skalę – w jubilerstwie i sztuce. Mimo, iż wydobycie złota trwa nieustannie i w teorii powinno go być coraz więcej, odzyskiwanie tego metalu zastosowanego np. podczas produkcji sprzętu elektronicznego (jak odtwarzacze CD czy też piloty do TV) jest nieraz nieopłacalny, dlatego popyt na złoto trzyma się wysokim poziomie i oczekuje się, iż w przyszłości ta tendencja się nie odwróci.

Złote sztabki – produkowane w wielu wagach

Słysząc o lokacie oszczędności w złote sztaby gros inwestorów natychmiast oszacuje, że to nie dla nich, z uwagi na wysoki koszt. Jednak złote sztabki odlewa się w różnorodnych rozmiarach, tym samym właściwie każdy może sobie pozwolić na inwestycję pewnego wycinka oszczędności w ten kruszec. Złoto można zamówić już w sztabkach o wadze 1 g, 2 g czy 10 g. Takie drobne sztabki są też perfekcyjne jako podarunek. Poważni inwestorzy, mający większe środki finansowe nierzadko wybierają cięższe sztabki złota o wadze 100 g, 500 g oraz 1000 g. Należy jednak mieć świadomość dwóch faktów. Po pierwsze, nie da się rozłupać odlanej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży. Po drugie, inwestując w cięższą sztabkę nabywamy złoto dużo taniej. Zatem należy zamawiać sztabki złota o przeróżnym ciężarze lub zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są od razu podzielone na drobne sztabki.

Nasze dane adresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]