Zalety okien skrzynkowych
23 listopada 2018
Więcej o oknach skrzynkowych drewnianych na www.oknostol.com.pl
Okna skrzynkowe utożsamiamy w szczególności z wiekowymi obiektami. Nierzadko spotkać je możemy w starych kamienicach, starych chałupach oraz dworkach. Dziś są one produkowane w szczególności z przeznaczeniem do założeniu w tego typu, gdyż zastosowanie tego typu okien oczekiwane jest przez konserwatora. Należy przy okazji zaznaczyć, że z uwagi na ich walory wizualne coraz częściej montowane są także we współczesnych budynkach. Tym bardziej, iż obecne modele są równie wydajne, co okna wyprodukowane tradycyjnymi sposobami. Jak więc wyglądają okna skrzynkowe? Z czego są produkowane?
Jak zbudowane są okna skrzynkowe?
Nazwa okien skrzynkowych bierze się z ich budowy. Zbudowane są one z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi znajduje się powietrze. Jest to pewnego rodzaju izolator, który chroni wnętrze przed zimnem. Okna skrzynkowe w wiekowych obiektach często podzielone są na czworo elementów – te u góry, skrzydła o mniejszej powierzchni są otwierane osobno i dawniej służyły do wietrzenia wnętrz. Taka konstrukcja szczególnie dobrze sprawdzi się w obiektach zbudowanych przed laty – chociażby chatach drewnianych.
Drewno na okna skrzynkowe
Okna skrzynkowe, podobnie jak inne rodzaje, muszą być wykonane z odpowiedniego drewna. Dotąd najczęściej wybierano sosnę czy modrzew, lecz od niedawna ich twórcy wykorzystują również gatunki egzotyczne. Drewna takie jak m. in. meranti są bowiem dużo bardziej wytrzymałe na działanie deszczu, powietrza i skrajnych mrozów.
Nasze dane adresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa
Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail:
[email protected]