Wynajem szalunków – dobre strony

23 maja 2019

Wynajem szalunków Kraków - sprawdź bezkonkurencyjną ofertę

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej stosowanych w budownictwie technologii. Na czym się opiera? Szalunek to swego typu forma, w którą wylewany jest beton – najczęściej przy budowie fundamentów. Szalunki zwykle wykonywane są z drewna, ale spotyka się również wersje wykonane ze stali, a niekiedy nawet plastiku. Innymi niezbędnymi elementami szalunków są dźwigary i podpory, bo te umożliwiają wypracowanie odpowiednich efektów. Niestety ze względu na duże ceny nie zawsze firmy budowlane mają własne szalunki. Kiedy będą niezbędne, mają szansę bowiem po prostu je wypożyczyć – tym bardziej, iż wynajem szalunków to obecnie bardzo popularna usługa.

Wynajem szalunków – dla których ekip?

Zakup własnych szalunków okaże się dobrym pomysłem dla firm często przyjmujących zlecenia na budowę fundamentów, ponieważ jak przed chwilą nadmieniliśmy, są one do tego absolutnie potrzebne. Jeżeli zaś budowanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą danej firmy, dobrze rozważyć atuty, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze go wybrać? Głównie ze względów ekonomicznych – wynajęcie szalunków parę razy w sezonie jest bardziej opłacalne niż ich zakup. Warto nadmienić również o funkcjonalności, ponieważ przechowywanie rzadko wykorzystywanych szalunków może generować spore koszty.

Wynajem szalunków – jak szukać?

Jeśli zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze zastanowić się nad tym, jaka firma nam je dostarczy. W jaki sposób ją znaleźć? Najlepiej wybrać ofertę firmy doświadczonej w dostawach sklejki dla ekip budowlanych – w ten sposób zyskamy gwarancję tego, że szalunki będą wytrzymałe i praktyczne. Naprawdę ważna będzie również obsługa klienta – w sytuacji, kiedy coraz bliższy jest termin startu prac nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości dobrze natomiast skorzystać z sieci, by sprawdzić, co o usługach danego przedsiębiorstwa piszą poprzedni klienci.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]