Wałek nierdzewny – odporny na kwas i wodę

7 października 2021

Potrzebujesz wałka nierdzewnego? Wejdź na https://metal-e.pl/pl/c/PRETY-NIERDZEWNE-OKRAGLE/18.

W budownictwie szczególnie istotna jest solidność stosowanych materiałów. Właśnie z tego względu budowlańcy tak często sięgają po stal nierdzewną – jest to wszak materiał naprawdę wytrzymały, a przy tym dość lekki. Duże znaczenie mają też jej względy wizualne – dodatek chromu sprawia, że doskonale sprawdza się także jako surowiec do detali dekoracyjnych. Ze stali nierdzewnej produkuje się rozmaite części, jednak najczęściej stosowane są wałki. Dlaczego wałek nierdzewny jest tak ceniony w architekturze? Do jakich celów służą takie elementy?

Wałek nierdzewny – plusy

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, wałek nierdzewny jest chętnie stosowany przez architektów przede wszystkim ze z uwagi na jego wytrzymałość. Produkowany jest z dodatkiem chromu, co sprawia, że nie rdzewieje także przy ciągłej styczności z wodą. Oprócz tego większość wyrobów tego typu jest odporna na działanie kwasów, przez co mogą być stosowane nawet w ekstremalnych sytuacjach.

Wałek nierdzewny – przykłady użycia

Ze uwagi na dużą odporność, wałek nierdzewny używany jest w rozmaitych zastosowaniach. Pręty tego rodzaju najczęściej stosowane są w architekturze, ale użycie tych produktów nie sprowadza się wyłącznie do tego. Są wykorzystywane także w motoryzacji, stolarce meblowej i innych dziedzinach gospodarki. Pręty oraz wałek nierdzewny są również cenione przez specjalistów hydrotechniki – styczność z wilgocią nie przyspiesza wszak ich rdzewienia.

Nasze dane adresowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]