Trwały i elegancki piaskowiec elewacyjny

18 stycznia 2019

Piaskowiec elewacyjny to komponent szeroko wykorzystywany w przestrzeni miejskiej. Rozpowszechniony nie tylko jako materiał ozdobny wewnątrz pomieszczeń, ale również na fasadach. Przekonajmy się zatem co tak naprawdę decyduje o jego popularności.

Piaskowiec elewacyjny – różne faktury

Piaskowiec elewacyjny jest bardzo rozpowszechnionym surowcem stosowanym podczas wykańczania nieruchomości oraz posesji. Można go nabyć w różnych wariantach kolorystycznych – od mlecznego, przez zielony aż po miedziany. Poszczególne warianty piaskowca różnią się od siebie kolorami, strukturą i rodzajem – możemy dostać płytki o wyrównanej powierzchni, nieregularne, opalizujące, o łupanych krawędziach. Niektóre rodzaje tego materiału mienią się delikatnym blaskiem, dzięki wykorzystaniu domieszek innych minerałów. Z tego względu piaskowiec doskonale sprawdza się w jako element ozdobny – w mieszkaniach, na podjazdach i jako element elewacyjny. Stanowi świetny składnik na podjazdy, słupki ogrodzeniowe oraz wykończenie posesji.

Piaskowiec elewacyjny – wytrzymały i funkcjonalny

Kluczową właściwością piaskowca jest jego ogromna niewrażliwość na drażniące czynniki zewnętrzne. Płyty fasadowe wyglądają świetnie przez co najmniej 20-30 lat. To kamień w 100 proc. naturalny, który opiera się działaniu mrozu, intensywnych opadów i będzie stanowić ogromny walor dla naszej nieruchomości. W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów płyt elewacyjnych z piaskowca – zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych.