Projekty domów drewnianych – nowoczesność i tradycja

10 października 2021

Domy drewniane projekt. Uzyskaj więcej wiadomości.

Drewniane domy stają się coraz bardziej popularne. Nowoczesna konstrukcja sprawia, że takie domki nie tylko prezentują się bardzo estetycznie, ale są również komfortowe. Czy domy drewniane mogą służyć jako nieruchomości całoroczne? Jak znaleźć fachowca, który pomoże nam zbudować naturalny dom?

Projekty domów drewnianych – błyskawiczna budowa

Nowoczesne domy drewniane nie pozostają już tylko w sferze marzeń. Ludzie chętnie decydują się na zaprojektowanie takich domów, gdyż posiadają one dużo atutów. Pierwsza sprawa – są one bardziej ekonomiczne niż murowane domki jednorodzinne. Konstrukcja jest lekka, a to oznacza tańszą inwestycję. Nowoczesne domy drewniane szybciej się buduje, ponieważ są wznoszone z gotowych elementów. Odpadają także prace związane z betonowaniem. Specjaliści podkreślają, że budowa odbywa się w ciągu kilku miesięcy, dlatego domy naturalne stają się coraz bardziej powszechne. To połączenie nowatorskich pomysłów z tradycją. Z jednej strony zachwycają tradycyjnym wzornictwem – wiele z nich jest stylizowanych na typowo podhalańskie budynki. Jednak dzięki nowatorskim prefabrykatom gwarantują komfort taki sam jak domy zbudowane z cegły.

Projekty domów drewnianych – mała grubość ścian

Domy drewniane całoroczne to nieruchomości wyprodukowane z surowca naturalnego, dlatego też w pomieszczeniach panuje przyjazny mikroklimat. Dzięki użyciu drewnianych prefabrykatów osoby zmagające się z alergiami czują się po prostu lepiej. Domy z bali wyróżniają się wspaniałym poziomem izolacji termicznej, nie musimy wykonywać kosztownej termomodernizacji. Ważnym atutem jest niewielka grubość ścian, dzięki czemu metraż domu jest większy. Domy drewniane można stawiać również poza sezonem, bo wszystkie roboty wykonywane są na sucho. Kiedy postanawiamy zbudować całoroczne domy drewniane zwróćmy uwagę na to, żeby zlecić całość prac doświadczonym architektom.

Nasze dane adresowe:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]