Podpory szalunkowe – co warto o nich wiedzieć?

20 maja 2019

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niewykonalne. W jaki sposób są wykorzystywane? Kiedy warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – typy i jej zastosowanie

Pośród szalunków odróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy typ używany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu możliwe jest zalanie stropu cementem i odpowiednie jego uformowanie. Ważną funkcję pełnią również stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezastąpione w trakcie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wyprodukowane ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala używać ich w różnych sytuacjach. Zazwyczaj na rynku można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm bądź od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się wysoką wytrzymałością, są również łatwe w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są szerokie. Wśród czołowych producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, jak również części wykonywane przez firmy Hunnebeck, Olan czy Pionart. Na szczególną uwagę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się nowatorskimi rozwiązaniami, znakomitą jakością oraz przemyślaną konstrukcją. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do wykorzystywania nawet w ciężkich warunkach. Obecnie sporo przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – przystępne ceny sprawiają, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można również oszczędzić czas.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]