Okna energooszczędne przed sezonem grzewczym

29 grudnia 2018

Jeśli poszukujesz okien energooszczędnych, odwiedź ten adres

Najważniejszym komponentem, o którym nie można zapomnieć przy ocieplaniu budynku, są odporne na warunki zewnętrzne okna energooszczędne. Najbardziej popularne są okna drewniane, które w sprzedaży odnajdziemy w różnych wariantach. W jaki sposób są stworzone i co gwarantują?

Okna energooszczędne – świetne parametry izolacji cieplnej

Drewniane okna wykonane są z ekologicznych komponentów – np. dębu i meranti. Wyróżniają się doskonałymi parametrami, dzięki czemu dorównują swoim odpowiednikom z PCV. Pamiętajmy, żeby zwrócić szczególną uwagę na współczynnik przepuszczalności cieplnej okien, zwłaszcza, jeśli remontujemy budynek przed jesienią. Zapewnia to nie tylko dogodne warunki wewnątrz domu, ale również oszczędność węgla lub oleju opałowego. Wskaźnik izolacji termicznej musi być optymalny (tj. poniżej 0,8 W/m2), wówczas zyskujemy komfort cieplny w mieszkaniu. Ogrzane powietrze nie ucieka z budynku, a przez szpary nie przenika wiatr z zewnątrz.

Okna energooszczędne – sprawdź wskaźnik izolacji dźwiękowej

Kupując nowe okna energooszczędne zweryfikujmy następny istotny parametr – stopień wygłuszania hałasu. Wybierzmy zespolone okna drewniane, jeśli chcemy uchronić się przed nadmiernym gwarem z ulicy. Niezwykle ważne są także dokładne systemy uszczelniające – zapobiegają przenikaniu zimna i przedostawaniu się dźwięków. Warto więc postawić na drewniane okna energooszczędne, ponieważ nowoczesna technologia zapewnia wyciszenie kłopotliwego zgiełku i oszczędność opału.

Nasze dane adresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]