Jak stosuje się szalunki?

24 lutego 2021

Szalunki Kraków zamówisz na https://sklep.abcszalunki.pl.

Szalunki, nazywane także deskowaniem, to tymczasowe konstrukcje umożliwiające wznoszenie murów budynków. Zwykle stosuje się je w przypadku wylewania murów z betonu – wtenczas są one konieczne do tego, aby nadać im odpowiedni kształt i powstrzymać rozlewanie się kompozytu. Poza tym szalunki stosuje się także w czasie stawiania obiektów murowanych, gdzie ich zastosowanie umożliwia wykonanie otworów na drzwi, bramy i okna. W tym wpisie wyjaśniamy, z czego robi się współczesne szalunki i gdzie mogą zdobyć je inwestorzy.

Z jakich materiałów wyprodukowane są szalunki?

Klasycznym typem szalunków jest struktura sporządzona z mocnych sklejek połączonych ze sobą gwoździami lub drewnianych desek, która po rozebraniu może być wykorzystywana ponownie. Demontaż takich szalunków jest jednak kłopotliwy – większa część inwestorów i wykonawców wybiera więc użycie szalunków wielokrotnego wykorzystania – systemów przeznaczonych do szybkiego i nieskomplikowanego rozkładania oraz składania. Tego rodzaju szalunki wytwarza się z metalu, sklejki lub drewna, jak również łączyć w sobie 2 a nawet 3 materiały. Najczęściej jednakże wykorzystuje się sklejkę – przeważnie z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a konstrukcję łączą narożniki, głowice ze stalowe lub aluminiowe, łączniki i belki.

Wynajem szalunków – kiedy się to opłaci?

Firmy cyklicznie zajmujące się pracami murarskimi posiadają swoje szalunki. Inaczej jest jednakże w przypadku brygad, które zwykle świadczą odmienne usługi oraz inwestorów, którzy zamierzają planujących wybudować jeden obiekt. Zakup wszelkich modułów koniecznych do wykonania szalunku nie byłby rentowny . Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie szalunków.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]