Ekologiczne domy drewniane – zalety

4 czerwca 2020

Chcesz kupić domy z drewna Kraków? Odwiedź tę stronę

Jeszcze kilkanaście lat temu bardzo dużą popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Wznoszono na terenie Polski domy z pustaków kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl zwykłe pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to najlepsze rozwiązania. Dlatego z chęcią decydujemy się na domy z drewna w klasycznym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę szereg zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od wielu lat postrzegane są jako ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno to surowiec odnawialny. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzi się je właśnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na ekosystem. W domach drewnianych nie wykorzystuje się surowców syntetycznych. Z uwagi na rewelacyjne właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, by taki dom ocieplić. Nie jest wykorzystywana też papa. Dzięki temu domy drewniane w najmniejszym stopniu nie wpływają na obniżenie kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają zalety?

Domy tego typu świetnie komponują się z naturalnym otoczeniem. Doskonale wyglądają w sąsiedztwie swojskiego krajobrazu bądź wysokich i niskich gór. Panujący w nich mikroklimat zapewnia doskonałe samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach z drewna panuje właściwa wilgotność powietrza. Jest ono również bardzo dobrze natlenione. Domy drewniane idealnie nadają się dla astmatyków, mających alergię oraz osób zmagających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe oraz bardzo piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, aby wybrać je zamiast domów murowanych.

Nasze dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]