Budowa domów z bali – domy w technologii zrębowej

11 lutego 2020

Dowiedz się więcej o budowie domów z bali na domygoralskie.com

Domy wznoszone w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się coraz większą popularnością. Są wybierane coraz częściej i stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy tego rodzaju buduje się z drewnianych bali, które układane są w bardzo charakterystyczny sposób. To znana od pokoleń metoda budowania domów, którą doceniliśmy ponownie.

Budowa domów z bali: jakie są główne cechy takich domów?

Zwiększająca się nieustannie popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy budowane w technologii zrębowej wyglądają naprawdę ładnie. Do tego wewnątrz takich domów panuje wyjątkowa atmosfera, za sprawą której mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to w pełni naturalny izolator termiczny. Na skutek tego domy w technologii zrębowej nie wymagają wykonywania czasochłonnego i bardzo drogiego ocieplenia. Są o wiele cieplejsze niż domy murowane, które najczęściej generują niemałe straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą prawidłowo konserwowane, przetrwają w świetnym stanie bardzo długi czas. Koszt ich budowy naprawdę nie jest za wysoki, na skutek czego też pod tym względem konkurują one z technologiami innego rodzaju. Domy budowane z bali naprawdę często spotkać można na terenach położonych w górach i na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są aktualnie chętnie budowane też w innych rejonach Polski. Bale są odpowiednio przygotowywane, w efekcie czego są odporne na wilgoć oraz inne czynniki pogodowe. To właśnie dlatego domy wykonane z drewnianych bali mogą być budowane we wszystkich zakątkach Polski.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest konieczna

Decydując się na dom w technologii zrębowej, trzeba pamiętać, aby zarówno stworzenie projektu, jak i prowadzenie prac budowlanych zlecić profesjonalistom specjalizującym się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wówczas można być pewnym, że dom zostanie zaprojektowany i wybudowany właściwie, a podczas użytkowania nie ujawnią się niemiłe niespodzianki.

Nasze dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]