Budowa domów drewnianych – nowoczesny dom z nutką tradycyjności

11 lutego 2019

Tutaj dowiesz się, kto oferuje budowę domów drewnianych

Szereg osób marzy o wybudowaniu swojego domu. Wielu z nich udaje się spełnić to pragnienie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w polskim krajobrazie dominowały domy mające kształt popularnego pudełka. Nie zachwycały one ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Wyróżniały się też wielkimi stratami energii. Dzisiaj wygląda to diametralnie inaczej. Niezwykle chętnie decydujemy się na domy wybudowane z drewna stanowiące połączenie znanego od lat stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć tradycję oraz nowoczesność?

Domy wznoszone z drewna to aktualnie bardzo dobry przykład na to, jak doskonale można zestawić ze sobą klasyczny styl podhalański z współczesnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam wygodę. Styl góralski – bo tak często określa się także styl podhalański – to kwintesencja świetnego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, charakterystyczny dach pokryty gontem, balkon lub weranda – to typowe cechy domu, który wybudowany został właśnie w stylu góralskim. Aby jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci stosują dzisiaj liczne przeszklenia, chętnie stosują także innego rodzaju nowoczesne materiały. Tego rodzaju dom może być także energooszczędny. Aby tak właśnie było architekci dbają o dość zwartą bryłę budynku, polecają dobór odpowiednich okien oraz właściwe ocieplenie. Domy drewniane wybudowane w stylu podhalańskim połączonym z nowatorskimi elementami spotkać można najczęściej w jednym regionie Polski. Jest to oczywiście Małopolska, na terenie której leży malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt specjaliście

Wykonanie doskonałej jakości projektu domu drewnianego będącego połączeniem stylu podhalańskiego z nowoczesnością naprawdę nie należy do łatwych. Dlatego najlepiej jest powierzyć to zadanie fachowcom. Dokładnie tak samo jest już podczas budowy domu. Tylko wtedy będzie można być pewnym, że dom będzie prezentował się doskonale, a równocześnie będzie trwały oraz komfortowy w użytkowaniu.

Nasze dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]