Redukcja zmarszczek i regeneracja skóry – o zabiegu CGF

10 kwietnia 2021

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o CGF, odnajdziesz na revitae.com.pl.

Gdy skóra robi się cienka i stopniowo zaczynają pojawiać się na niej zmarszczki, sporo osób rozmyśla jak oddalić w czasie bezlitosny proces starzenia się. Rewitalizacja komórek skóry szyi, dekoltu, twarzy, a także dłoni, możliwa jest dzięki różnorodnym zabiegom z zakresu medycyny estetycznej, pośród których coraz większą popularnością cieszy się zabieg CGF, w którym wykorzystywane są komórki macierzyste i skoncentrowane czynniki wzrostu. Ze względu na fakt, że preparaty wykorzystywane do ostrzykiwania skóry podczas zabiegu CGF sporządza się z krwi pacjenta, nieraz zabieg ten zestawiany jest z tzw. “wampirzym liftingiem”.

Na czym polega sporządzanie preparatu używanego do zabiegu CGF?

Przed rozpoczęciem zabiegu CGF, lekarz pozyskuje od pacjenta ok. 30 ml krwi. Do probówek z pobraną krwią dodaje się antykoagulant, a następnie wkłada się je do separatora komórkowego i odwirowuje kilkanaście minut. Po zakończeniu tego procesu w probówkach widać wyraźnie oddzielone warstwy osocza ubogopłytkowego (PPP), osocza bogatopłytkowego (CGF), komórek macierzystych CD34, jak również krwinek, z czego podczas zabiegu CGF niezbędne są tylko 3 pierwsze. Lekarz sporządza frakcję żelową, do czego wykorzystane jest osocze ubogopłytkowe, a następnie znad wyodrębnionej warstwy krwinek pobiera skoncentrowane czynniki wzrostu CGF razem z komórkami macierzystymi. Po przestygnięciu żelu albuminowego miesza się go z osoczem bogatopłytkowym z komórkami macierzystymi i tak otrzymuje się finalny preparat, który wprowadza się w skórę pacjenta przy pomocy kaniuli.

W jakich interwałach wykonuje się zabiegi z wykorzystaniem czynników wzrostu?

Zabieg CGF redukuje niezbyt głębokie zmarszczki, rewitalizuje oraz odżywia skórę, a także podnosi jej sprężystość. Dzieję się tak m.in. dzięki znajdującym się w preparacie komórkom macierzystym, które powodują zwiększenie produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Pacjenci, którzy zdecydują się na zabieg CGF, muszą wiedzieć, że w pierwszym etapie wykonuje się go 3-krotnie w sześciotygodniowych odstępach, a następnie lekarze zalecają powtórne zabiegi średnio co pół roku.

Nasze dane adresowe:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]