Najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w Małopolsce – jak zaplanować wizytę na południu Polski?

20 maja 2022

Więcej informacji o fajnych miejscach w Małopolsce na visitmalopolska.pl.

Pomimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych województw w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, dlatego często ciężko odnaleźć się w setkach informacji o najnowszych wydarzeniach sportowych czy kulturalnych oraz najciekawszych zabytkach w Małopolsce.

Skąd czerpać rzetelne informacje o interesujących miejscach w Małopolsce?

Żeby pokazać zwiedzającym atrakcje turystyczne tego regionu, stworzono witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o atrakcyjnych miejscach oraz zabytkach Małopolski, ale także o ekspozycjach i eventach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych planowanych na jego obszarze. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Turyści myślący o pobycie w Małopolsce już na głównej stronie zauważą mapę, na której w mgnieniu oka znajdą zabytki i muzea, schroniska, motele i hotele oraz Centra Informacji Turystycznej położone w różnych punktach województwa. Serwis ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski także pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o wypożyczalniach aut i parkingach. Oprócz tego dla osób, które z najrozmaitszych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące m.in. Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, regiony agroturystyczne czy piękno parków krajobrazowych i narodowych.

Proste rozmówki i lista konsulatów – niezbędne informacje dla obcokrajowców

Serwis visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także zagranicznych turystach, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy mniejszych ciekawych miejscowości. Informacje zawarte na portalu dostępne są zatem w języku angielskim, ale ponadto w między innymi w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim i włoskim. Niesłychanie pomocny dla obcokrajowców może być również dział Rozmówki, w którym poznają podstawowe wyrażenia i powiedzenia, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć podczas podróży. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu spis ambasad i konsulatów mających swoje siedziby w regionie Małopolski.

Nasze dane adresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego