Co to skitury? Wyprawy dla miłośników gór

31 marca 2024

Pełna oferta skitur znajduje się tutaj.

Większa część osób podróżujących w góry w okresie zimowym, udaje się tam na ogół wyłącznie po to, żeby oddać się szusowaniu na nartach lub na desce snowboardowej. Jednak nie jest to jedyna forma wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Osoby, które chciałyby sprawdzić, czy dadzą sobie radę z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinny choć raz zapisać się na wyprawy na rakietach albo skitury.

Skitury , czyli terenowa jazda na nartach

Turystyka narciarska przeżywa aktualnie swoisty boom. Coraz więcej turystów nie oczekuje już trywialnego odpoczynku w górskiej chacie i sporadycznego zjazdu z atrakcyjnych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, postanawiają doświadczać ich piękna w trakcie stosunkowo wyczerpujących, a zarazem przynoszących wiele satysfakcji skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednakże przeznaczona wyłącznie dla obeznanych w górach osób, które poznały dobrze technikę jazdy i które wiedzą także jak posługiwać się rakami oraz czekanem. Czemu? Przemieszczanie się poza dostosowanymi dla turystów stokami, jest zwyczajnie dużo trudniejsze. Potrzeba do tego także lekkich butów oraz nart.

Gdzie udają się pasjonaci skitur?

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. W Europie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla pasjonatów skitur są bezspornie włoskie Alpy i bułgarskie Pirin oraz Riła, gdzie bez trudności dadzą sobie radę nawet skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Turyści z Polski nie są jednak ograniczeni jedynie do wypadów organizowanych w granicach naszego kontynentu – na nartach można zwiedzić pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego– są tam wspaniałe warunki do tego rodzaju wypraw. W trakcie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest możliwość wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal leżący na wysokości przeszło 4000 metrów nad poziomem morza. Osoby zainteresowane udziałem w tego rodzaju przygodzie w górach, które nie mają pewności, czy jakaś wyprawa będzie właściwa do zdobytych przez nie umiejętności narciarskich, mogą liczyć na doradztwo instruktorów współpracujących z organizatorami skitur.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]