Wyprawy górskie dla doświadczonych i amatorów gór

19 lutego 2021

Góry od zawsze pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, imponujące widoki, możliwość sprawdzenia samego siebie, jak również element sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie szlaków. Nie dziwi zatem to, iż trekkingi, turystyka górska czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwaną popularnością. Zróżnicowany poziom trudności tras powoduje, że każdy – również kompletny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może jednak sprawiać sama organizacja wyprawy.

Przygotowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Wspomniane komplikacje mogą okazać się wyjątkowo dotkliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych łańcuchach górskich – głównie tych bardzo dalekich od Polski. W takich wypadkach należy skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób organizujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te nadzoruje je doświadczony przewodnik, nie znaczy jednak, że każdy może w nich uczestniczyć. W zależności od szczebla trudności danej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – popularne cele podróży

Dużą popularnością wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się oczywiście Karakorum oraz Himalaje, jakkolwiek ze względu na wysoki poziom trudności i duże koszty nie każdy miłośnik trekkingów decyduje się na taki wyjazd. Znacznie mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, jak również te skupiające się na osiąganiu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Ponadto polskie firmy aranżują też wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]