Więcej niż wycieczka w góry – trekkingi

10 grudnia 2020

Na http://bit.ly/2Rtp5ne poznasz korzystną ofertę trekkingów.

Wypady w góry mogą mieć wiele form. Od powolnych przechadzek po prostych szlakach w bezpośrednim otoczeniu ośrodków turystycznych, przez całodniowe, piesze wędrówki po trasach stojących wyżej pod względem skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. Aby wziąć udział w trekkingach, konieczne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (zarówno oznaczonymi szlakami, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, a także umiejętność obsługiwania sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Niemniej jednak w zamian za niejednokrotnie olbrzymi wysiłek otrzymujemy możliwość obcowania z dziką przyrodą i delektowania się niesamowitymi widokami.

Poziomy trudności trekkingów

Skala trudności jest zależna od terenów, przez które biegną trekkingi. Zawodowcy wyróżniają trzy stopnie trudności pieszych wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy dysponują , a stan ich zdrowia nie jest przeciwwskazaniem do silnego wysiłku. Kolejny poziom trudności wymaga solidnej kondycji oraz minimum minimalnego doświadczenia w górach – np. w polskich Karpatach. Najwyższy poziom to wyprawy dla jednostek ze znakomitą kondycją, znajomością charakteru wysokich gór i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, a także niebojących się niekomfortowych warunków biwakowania w toku długiej wyprawy.

Dokąd wyjeżdża się na trekking?

Trekkingi można uprawiać we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce amatorzy tego typu obcowania z naturą bardzo cenią sobie trasy w Tatrach. Jeśli zaś chodzi o inne góry na kontynencie europejskim, dużym uznaniem cieszą się Karpaty Wschodnie, Góry Przeklęte na Bałkanach, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, jak również Alpy. Jednostki najbardziej doświadczone w trekkingu mogą natomiast sprawdzić swoje umiejętności podczas wycieczki w Andach, Himalajach lub Karakorum.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]