Uhuru, Mawenzi i Shira – wyprawa na Kilimandżaro

11 sierpnia 2021

Zdobywanie wierzchołków gór to cel dużej części globtroterów, którzy uwielbiają ekstremalne eskapady. Niecodziennych doznań niewątpliwie dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiego powodu warto w niej uczestniczyć?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą Afryki – osiąga prawie 6 km nad poziomem morza. Turystów zachęcają w głównej mierze znikające już lodowce, możliwość obserwacji egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, jak również malownicze krajobrazy. Masyw Kilimandżaro tworzą trzy góry stanowiące ślad po wulkanach – Mawenzi, Shira i Uhuru. Wycieczka na najwyższy szczyt Afryki wymusza odpowiednie przygotowanie się – z uwagi na dużą wysokość realne jest niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, a zmieniająca się pogoda sprawia, że zdobycie masywu stanowi ciężkie zadanie. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie powinny cechować się znakomitą kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią pieszą podróż przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin każdego dnia.

Co warto wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciwko żółtej gorączce, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą warto też zrobić zapas leków działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się ochroni też odpowiednia profilaktyka – stosowanie środków odstręczających owady, a także zakładanie odzieży przykrywającej nogi i ramiona. A w jaki sposób uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]