Strój do jazdy konnej – bryczesy

5 września 2019

Znajdź bryczesy do jazdy konnej na horse-trade.pl

Jazda konna wymaga nie tylko godzin pracy, ogromnych pokładów cierpliwości i sporych wyrzeczeń, ale również odpowiednich elementów garderoby, które nie będą krępować ruchów. Chcesz zaopatrzyć się w wysokiej jakości bryczesy? Duży wybór asortymentu znajdziesz w sklepie Horse-Trade.pl!

Spodnie bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni używanych do jazdy konnej. Cechuje je brak ciasnych szwów w miejscach, gdzie nogi stykają się z siodłem, dzięki czemu zmniejszają ryzyko otarć naskórka. Prawidłowo uszyte spodnie bryczesy powinny być ciasne i elastyczne, a zarazem nie krępować ruchów i pozwalać na wygodną jazdę w każdych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy wykonane z wysokiej jakości materiałów – bawełny z dodatkiem lycry czy specjalnych tkanin softshell, dzięki którym jeździec poczuje pełną swobodę.

Jak dobrać najodpowiedniejsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być w pierwszej kolejności dopasowane do budowy ciała jeźdźca i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Poszukując odpowiednich spodni jeździeckich wskazane jest upewnić się czy posiadają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który może być wytworzony z silikonu, skóry ekologicznej, ewentualnie innych surowców dających solidną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej kolanowy lub pełny, obejmujący także uda i łydki. Osobną kategorią produktów są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one mieć warstwę wodoodporną oraz termoizolacyjną, które gwarantują komfort termiczny w czasie jazdy. Ważne są też walory użytkowe – elastyczne zakończenia nogawek i liczne kieszonki.

Nasze dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]