Przygoda w górach – trekkingi w Himalajach

12 listopada 2020

Więcej w temacie trekkingi Himalaje na www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Łańcuch Himalajów wraz z położonym całkiem blisko pasmem Karakorum to obszary owiane legendą. Oddziałuje na to sporo czynników – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie napomknąć również o ekstremalnej trudności niektórych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje stały się polem zmagań zawodowych wspinaczy z całego globu. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje także wśród zwykłych turystów.

Jak zaplanować trekking w Himalajach?

Na wstępie warto podkreślić, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy wejścia na dany wierzchołek. Kłopoty sprawia także sama organizacja wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm organizujących trekkingi w wysokich górach. Kolejną zaletą jest piecza zawodowych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, które nie mają doświadczenia w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – wycieczki w okolice Annapurny lub Manaslu

Z ewidentnych przyczyn osoby po raz pierwszy przybywające w Himalaje albo Karakorum rzadko postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie świadczy to jednakże, iż te góry znajdują się poza ich zasięgiem, ponieważ nieraz organizowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Everest, Lhotse czy Annapurna. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia swoich słabości, ale także możliwość obserwacji powszedniego życia mieszkańców Nepalu oraz podziwianie niesamowitych widoków, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]