Kaloszki i ochraniacze dla koni – jak je dobrać?

8 kwietnia 2022

Kup ochraniacze dla konia.

Osoby, które po prostu nie pasjonują się jeździectwem, często są zaskoczone, iż kończyny koni trzeba zabezpieczać ochraniaczami. Wachlarz produktów tego rodzaju jest bardzo bogaty i w sprzedaży oferowanych są setki ochraniaczy dla koni wyprodukowanych z różnych tworzyw. To sprawia, iż nawet wprawni jeźdźcy miewają często problem z ich wyborem.

Ochraniacze dla konia – transportowe, ujeżdżeniowe, skokowe

Kluczowym kryterium wyboru ochraniaczy, które powinno się ubrać zwierzęciu, jest rodzaj aktywności, w jakiej koń w danej chwili uczestniczy. Jest wiele rodzajów ochraniaczy: rajdowe, crossowe, transportowe, stajenne, ujeżdżeniowe, skokowe i specjalistyczne, a każde z powyższych posiada inną rolę. Na przykład, funkcją ochraniaczy ujeżdżeniowych jest zredukowanie prawdopodobieństwa wystąpienia urazów, stłuczeń, a także ran, które czasem zdarzają się w czasie ćwiczeń ujeżdżeniowych. Takie ochraniacze doskonale absorbują energię uderzenia, a przy tym dają wsparcie ścięgnom. Natomiast ochraniacze skokowe charakteryzują się twardą budową skupioną na zakryciu tylnej części oraz boków kończyny zwierzęcia, co osłania ją w przypadku zderzenia z drążkiem przeszkody. Kończyny koni sportowych, które z racji udziału w rozlicznych konkursach jeździeckich wożone są regularnie po setki kilometrów od stadniny, osłaniają ochraniacze transportowe. Powinny one być produkowane z materiałów, które nie przyczynią się do powstania zadrapań nawet podczas wielogodzinnej podróży. W sklepach z artykułami jeździeckimi zamówisz też kaloszki dla koni, które opracowano z myślą o zwierzętach, które się ścigają. Kaloszki ochraniają piętkę koni.

Ochraniacze dla konia – z czego są wykonywane?

Kupujący poszukujący ochraniaczy dla koni znajdą bardzo obszerną ofertę artykułów, odróżniających się od siebie zarówno kosztem, jak i tworzywem, z których są wytworzone. Naturalnie, najbardziej ciekawe wizualnie są ochraniacze ze skóry, aczkolwiek wymagają one należytej troski i pielęgnacji po każdym użyciu, inaczej dość szybko będziemy zmuszeni wymienić je na nowe. Inne surowce, z których robi się ochraniacze, to mocny i lekki neopren oraz inne tworzywa sztuczne. W sklepach sprzedawane są też kaloszki dla koni wykonane z kauczuku.

Nasze dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]