Gdzie kupić sztylpy i czapsy skórzane?

17 lutego 2019

Znajdź czapsy skórzane

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć istotnie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się doskonale, to nie są pozbawione wad. Najistotniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować około kilku tysięcy złotych. Ponadto, zakładanie oraz jazda w oficerkach może być znacznie utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewie obuwia. Na szczęście, sztylpy i czapsy nie mają tych wad.

Główne cechy czapsów i sztylp

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, dające protekcję pozostałej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, stanowiąc zabezpieczenie dla nogi na całej długości, zaś drugie – ochraniają tylko łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są sporządzane z różnych surowców. W sklepach zazwyczaj spotkamy czapsy i sztylpy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są także modele wyprodukowane z tkaniny bądź tworzyw sztucznych.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Dwa ostatnie warianty charakteryzują się dużo niższą ceną. Są zatem zalecane jeźdźcom z ograniczonym budżetem , jak również dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Obszerny wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – fasony doskonale dobrane do swoich potrzeb kupią więc też jeźdźcy zamieszkujący miasta, w których brak dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Nasze dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]