Jak wybrać agencję SEO?

29 marca 2024

Więcej szczegółów o usługach świadczonych przez agencję SEO Kraków.

Firmy oraz właściciele witryn internetowych, którzy pragną, aby wyświetlać się na wysokich pozycjach w wyszukiwarce, są w stanie to uzyskać na co najmniej trzy sposoby. Pierwszy, którego nie polecamy, to próbowanie działań samemu. Nie posiadając wiedzy w kwestii SEO i nie obserwując systematycznie komunikatów o zmianach w algorytmie Google, ciężko działać prawidłowo i – kluczowe – efektywnie. Drugi sposób to utworzenie etatu dla profesjonalnego SEOwca, jednakże nie każda firma może sobie na to pozwolić powodu ograniczeń budżetu. Trzecia metoda to nawiązanie współpracy z agencją SEO. Wydatki przewidziane na zadania agencji SEO można dostroić do możliwości finansowych zleceniodawcy. Atutem kooperacji z agencją SEO jest to, że obok speców od SEO w pracują tam również eksperci od kampanii Google Ads, projektowania graficznego, programowania czy kreatywnego pisania służący rzeczowym wsparciem w tych kwestiach.

Doświadczona agencja SEO przygotowuje indywidualną ofertę dla każdego klienta

Polskich agencji SEO jest bardzo wiele. Czym kierować się podczas doboru podmiotu, która zwiększy naszą widoczność w SERPach? Zalecamy postawić na agencję, która funkcjonuje na rynku od kilkunastu lat. Liczba agencji SEO, ale także tych marketingowych czy kreatywnych, z każdym rokiem się zwiększa, co nie zawsze niesie za sobą odpowiednią jakość usług. Wybierając firmę, która istnieje od mniej więcej dziesięciu lat, można mieć zaufanie, że posiada ona znaczne doświadczenie i może bez trudu zaprezentować szerokie portfolio swoich poprzednich prac. Na stronach agencji SEO na ogół znajduje się zakładka „Case study”. Przed podpisaniem umowy wypada przeanalizować studia takich przypadków, żeby przekonać się, jakich rezultatów można oczekiwać po agencji, jak również to jakie problemy udało jej się rozwikłać i dla jakich branż pracowała. Solidna agencja SEO to taka, która działa przejrzyście: informuje o harmonogramie prac na zbliżające się tygodnie, jak również przekazuje sprawozdanie z wykonanych działań i ich rezultaty.

Kolejna licząca się kwestia to spersonalizowana oferta i dostrojenie zakresu prac do charakteru działalności, którą prowadzi klient agencji. Jeżeli agencja SEO na propozycję współpracy odpisuje w parę minut, a oferta sprawia wrażenie sztampowego szablonu, powinien to być znak alarmowy. Po otrzymaniu pytania przedstawiciel rzetelnej agencji SEO kontaktuje się z potencjalnym klientem, by poprosić o dodatkowe dane o firmie, niezbędne do zaprezentowania dla niej pełnej oferty. Mamy tu na myśli dane, których nie da się odnaleźć samodzielnie w internecie, jak np. informacja o realizowanych uprzednio pracach SEO i o kluczowych dla klienta artykułach czy usługach, które chciałby wypromować.

Co o agencji SEO świadczy model rozliczeń jaki oferuje?

Ostrożnie powinno się potraktować firmy SEO, które proponują umowę z opłatą za wypracowany efekt. W takim systemie rozliczenie odbywa się wówczas, kiedy słowa kluczowe uzyskają wynegocjowane w umowie pozycje w wynikach wyszukiwania (przykładowo wejdą do Top3 czy też pierwszej strony wyników). To nadal całkiem popularny rodzaj rozliczeń, aczkolwiek wiąże się z dużym zagrożeniem – można bowiem uzyskać natychmiastowe rezultaty za sprawą naruszania standardów określonych przez Google. Stale uaktualniany algorytm dodatkowo nie ułatwia spełnienia obietnic składnych klientowi, z tej przyczyny dobra firma SEO nigdy nie zapewnia osiągnięcia konkretnych efektów. Jeśli chodzi o opłatę za współpracę z firmą SEO, to rzadko bywa ona stała – przeważnie w pierwszych miesiącach po podpisaniu kontraktu potrzebne jest zaangażowanie pokaźniejszego budżetu, by opracować dogłębny audyt SEO, a w następnej kolejności wdrożyć wszelkie wynikłe z niego prace. W kolejnym okresie współpracy, gdy witryna klienta jest już zoptymalizowana, koszty prac są znacznie mniejsze.

Nasze dane adresowe:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]