CSR i inne raporty danych pozafinansowych

8 czerwca 2023

Raport danych pozafinansowych. Zajrzyj na http://www.pracowniaregister.pl/raporty/, aby skorzystać z wiedzy specjalistów.

Raporty danych pozafinansowych bywają coraz chętniej przygotowywane przez różne firmy. Na ich stworzenie najchętniej stawiają największe marki – publiczne koncerny czy międzynarodowe firmy, jednak spotyka się je również w nieco pomniejszych spółkach. Najczęściej spotykanym rodzajem raportu danych pozafinansowych jest CSR, czyli raport odpowiedzialności socjalnej. Z informacji, jakie są w nim zawarte możemy dowiedzieć się między innymi jakie są proporcje kobiet i mężczyzn w zarządzie, jak ważna jest dla niej troska o przyrodę oraz w jakie kampanie społeczne lokuje środki. Czemu jednak opłaca się opracować raport danych pozafinansowych? O jakich rzeczach nie zapominać podczas jego publikacji, aby przyniósł spodziewane rezultaty?

Zyski z przygotowania raportu danych pozafinansowych

Na raport danych pozafinansowych dobrze zdecydować się w szczególności z uwagi na postrzeganie korporacji. Wydając raport CSR kreujemy wizerunek marki zaangażowanej, a to rzutuje tak na zwiększenie ilości klientów, jak i brak trudności z otrzymaniem późniejszych kredytów. Raport danych pozafinansowych oprócz tego umożliwia zbudowanie związków z miejscowymi społecznościami i samorządami, co okazuje się bardzo ważne dla wszystkich przedsiębiorstw – zarówno niewielkich przedsiębiorstw, jak i ogólnoświatowych kompanii.

Publikacja raportu danych pozafinansowych

Stworzenie raportu danych pozafinansowych przyniesie oczekiwane skutki tylko wówczas, kiedy jego wyniki wydamy w przystępnej dla innych formule. Dlatego po opracowaniu danych, dobrze powierzyć złożenie raportu doświadczonej studiu graficznemu. Tym sposobem potencjalni klienci szybko znajdą najistotniejsze dane, a to w ogromnej mierze wpływa na ich opinie o firmie. Nie zapominajmy również, że raport danych pozafinansowych będzie częścią strategii kształtowania wizerunku marki – musi więc być podobny do publikowanych przez nią materiałów promocyjnych.

Nasze dane adresowe:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]