Kurs digital painting – malarstwo cyfrowe to nie tylko Photoshop

24 stycznia 2023

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od lat usiłują nadążyć za rozwojem cyfrowym. Talent do malarstwa tradycyjnymi technikami obecnie nie jest już wystarczająca, żeby znaleźć zatrudnienie w branży gamingowej lub filmowej, ponieważ te sektory rozrywki do opracowania koncepcji świata przedstawionego i postaci korzystają głównie z profesjonalnego oprogramowania komputerowego. Mając tego świadomość ogromna grupa młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem natychmiast sięga po popularne programy, stosowane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Digital painting – ogromna wolność dla twórców

Istnieje kilka programów wykorzystanych do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo że został opracowany jako narzędzie do retuszu zdjęć, w mgnieniu oka został ulubionym softwarem game developerów oraz ilustratorów. W rezultacie powodzenia Photoshopa pojawiły się kolejne pokrewne programy, jak między innymi Affinity Photo, Clip Paint Studio czy GIMP, w których przy zastosowaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można tworzyć prace wyglądające jak obrazy wykonane gwaszem, akwarelami bądź farbami akrylowymi. Malarstwo cyfrowe daje twórcom większą wolność – artysta ma możliwość modyfikowania błędnych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz nigdy kupować!

Kurs digital paintingu online – więcej niż tylko nauka najważniejszych funkcji programu

W praktyce lekcje malarstwa cyfrowego toczy się w porównywalny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Naturalnie pierwsze kroki warto postawić samodzielnie, niemniej jednak by dobrze rozwinąć swój warsztat, a przy tym poznać istotne triki korzystania z pędzli i zaawansowane opcje oprogramowania, należy zapisać się na kurs opracowany przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która miałaby w ofercie kurs malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do różnorodnych video kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie tematów jakie wyjaśniają takie kursy jest szerokie i nie uczą one wyłącznie podstaw funkcjonowania oprogramowania. Kluczowe jest natomiast, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia użytkownikowi kontakt z twórcą kursu.

Nasze dane adresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]