Kurs akwareli – nic nie zastąpi pracy pod okiem instruktora

27 lutego 2024

Nauka malowania akwarelami - sprawdź pełną ofertę.

Malowanie farbami akwarelowymi jest popularną metodą artystycznego wyrażania siebie i nie trzeba stawać się w tym profesjonalistą, żeby czerpać z tego przyjemność każdego dnia. Dla wielu jest to wszak jedynie hobby lub droga do rozluźnienia się po trudnym dniu i nie szukają oni osiągnięcia w tym zakresie doskonałości. Lecz jeżeli chcesz malować coraz lepiej, należy zgłosić się na kurs malowania akwarelami.

Kurs akwareli – poznaj te wymagające farby

Akwarele to mimo wszystko nie są łatwe farby. Obraz sprawia wrażenie bardzo lekkiego i banalnego do uzyskania, jednak wpływa na niego wiele czynników, o których twórca-amator nie ma z reguły pojęcia. Spory udział w samym procesie malowania ma także koincydencja – akwarele to medium, które trudno kontrolować i nawet twórcy obeznani w tej technice wcale nie mogą być przeświadczeni o tym, iż obraz zawsze wyjdzie w stu procentach tak, jak chcieli. Nauka malowania akwarelami to perfekcyjne miejsce, aby rozpocząć swoja drogę z tą techniką malowania oraz nabyć pomocną elementarną wiedzę konieczną do rozwinięcia w sobie pasji do akwareli. Wszyscy są tu ciepło widziani, obojętnie, czy mają już za sobą jakieś próby z akwarelami, czy to ich pierwsze doświadczenie z tym rodzajem farb. Dydaktycy kursu w trakcie pierwszych zajęć wnikliwie przybliżają cechy farb akwarelowych, różnorodność technik ich stosowania, jak również typy papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na końcowy wygląd pracy.

Kurs malowania akwarelami – plusy nauki w zespole entuzjastów

W dobie popularyzacji internetu nie ma problemu, by wyszukać i obejrzeć poradniki, które prezentują jak malować akwarelami. Jednakże raczej nie będzie to równie rozwijające jak udział w kursie malowania akwarelami pod okiem profesjonalnego dydaktyka ze szkoły malarstwa i rysunku. W skutecznej szkoleniu z umiejętności artystycznych niezastąpione są porady, które uczestnicy kursu otrzymują od dydaktyków podczas tworzenia prac. Takie korekty pozwalają w szybszym tempie zdobyć umiejętności, a uczeń nie musi głowić się nad tym, jaki jego błąd sprawił, iż zamierzany efekt nie dał rezultatów jakie powinien. Oprócz tego nauka w grupie innych ludzi o pokrewnych zainteresowaniach formuje przyjemną atmosferę wsparcia, które jest niesłychanie istotne w zachęcaniu do nieprzerwanego rozwoju artystycznego. Partycypacja w merytorycznej analizie prac innych kursantów, pomaga potem we obiektywnej ocenie swoich prac już zakończeniu kursu.

Nasze dane adresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]