Czym wyróżniają się filtry powietrza wysokiej klasy?

20 października 2020

Jeśli potrzebujesz filtrów hepa h13, koniecznie sprawdź marss.pl/oferta/filtry-absolutne-hepa/filtr-absolutny-hepa-z-separatorami-aluminiowymi/

Powiedzmy sobie prawdę: jakość powietrza w naszym kraju nie jest dobra. Pod tym względem Polska zajmuje jedną z najdalszych pozycji pośród członków Unii Europejskiej. Każdego dnia słychać kolejne ostrzeżenia o przekroczeniu dopuszczalnego stężenia pyłów PM10 oraz PM2.5 i dlatego też bezustannie poszukiwane są wydajne metody, pomagające radzić sobie z rosnącym zanieczyszczeniem, zwłaszcza w pomieszczeniach, w których utrzymanie sterylności powietrza jest wyjątkowo istotne (przykładowo w szpitalnych salach OIOM).

Filtry minipleat wyłapują pyły oraz sierść zwierząt

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej skuteczności, powszechnie znane i używane są od wielu dziesięcioleci. Są obecne m.in. w pokojowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W wentylacjach zakładanych w domach, urzędach lub biurach wspaniale sprawdzą się filtry dokładne typu minipleat, które zależnie od klasy są w stanie przefiltrować pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki znajdują się w smogu. Nie są dla nich problemem też większe zanieczyszczenia, jak roztocza, spaliny bądź włosy. Wybierając filtry dokładne F7 czy F9 wypada wziąć pod uwagę nie tylko ich skuteczność, ale też jakość ich produkcji. Te wytwarzane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ramę ze stali ocynkowanej charakteryzującą się znaczną wytrzymałością na uszkodzenia i niekorzystne warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom wilgoci, temperatury). Skuteczny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego chroniony jest po stronie wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach mini-pleat papier filtrujący złożony jest w małe plisy i wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, iż produkty te posiadają znaczną żywotność. Filtry minipleat dostępne są w wielu rozmiarach dostosowanych do zapotrzebowania każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – sprawna praca w wymagającym środowisku

Do wykorzystania przemysłowego wymagane są natomiast filtry o dalece wyższej przepustowości, którą gwarantują filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich oddzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a wytrzymała rama, także sporządzona z ocynkowanej stali, jest odporna na zmiany temperatury i wilgoć, co pozwala na wydajną pracę w wymagających warunkach (nawet do 80°C). Takie filtry wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie powinny być zachowane wysokie standardy czystości powietrza, np. w przemyśle spożywczym.

Zdjęcie dzięki uprzejmości marss.pl.

Nasze dane adresowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46