Wzmocnij słaby sygnał antenowy – wzmacniacz DVB-T

19 września 2020

Znajdź wzmacniacz DVB T

Oglądanie TV jest obecnie codzienną czynnością. Na telewizor spoglądamy przy porannej kawie i przy jedzonej wieczorem kolacji. Programy telewizyjne lubią dzieci, nastolatki, osoby w średnim wieku oraz seniorzy. W ogromnej ofercie programowej każdy może znaleźć coś doskonałego dla siebie. Niestety, czasem sygnał jest tak nikły, że odbiór wybranego kanału jest zwyczajnie nieosiągalny. Najlepszym rozwiązaniem są w takiej sytuacji wzmacniacze antenowe, wśród których znajduje się między innymi wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T okaże się potrzebny?

Trzeba pamiętać, że siła sygnału bywa tym słabsza, im w większej odległości antena położona jest od odbiornika. Do tego jego jakość obniża się na każdym złączu, co oznacza, że dobrym wyjściem jest ograniczenie ilości gniazd antenowych, a także unikanie łączenia krótkich odcinków kabli. Użycie wzmacniacza to gwarancja tego, że sygnał staje się mocniejszy, a w efekcie odbieramy o wiele wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze montowane są zaraz za anteną albo też zaraz przed telewizorem. Punkty ich umieszczenia uzależnione jest od tego, w jaki sposób skonstruowana jest sieć. Trzeba dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się nie tylko w przypadku odbiornika telewizyjnego, ale też radioodbiornika.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są dzisiaj dostępne?

Wyróżnia się parę typów urządzeń tego rodzaju. Na ten moment stosować można wzmacniacze budynkowe, kanałowe, masztowe oraz pasmowe. Wzmacniacz pasmowy to idealny wybór wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy okazuje się być zbyt słaby. Umieszcza się go wyjątkowo blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość nietypowy rodzaj wzmacniacza – potęguje on przekaz tylko wskazanych kanałów, lecz jednocześnie skutecznie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy sprawdza się wtedy, kiedy sieć antenowa jest mała. To używanie właśnie jego polecane jest w domkach jednorodzinnych. Montuje się go na maszcie, a potem ustawia na kilku pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można montować zarówno w małych, jak i naprawdę dużych sieciach.

Nasze dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]