Skrzynka telekomunikacyjna – bezpieczna i praktyczna

28 maja 2020

Więcej informacji o skrzynce teletechnicznej

Skrzynki teletechniczne są niezbędne w każdej nieruchomości – określają to odpowiednie ustawy. Na rynku wyróżniamy wiele ich modeli, których konstrukcja musi być przygotowana na każdą ewentualność. Do czego są potrzebne skrzynki teletechniczne i jak powinny być skonstruowane?

Skrzynka telekomunikacyjna – zewnętrzne i wewnętrzne

Skrzynka telekomunikacyjna powinna być wyprodukowana z solidnego metalu i posiadać stosowne wycięcia, które wspomagają wentylację oraz umożliwiają przepływ sygnału bezprzewodowego. W sprzedaży znajdziemy 2 podstawowe modele skrzynek telekomunikacyjnych. Pierwszy rodzaj to skrzynka teletechniczna zlokalizowana na zewnątrz nieruchomości, która musi być wytrzymała na ingerencje osób trzecich oraz wysoką temperaturę. Kolejna grupa to skrzynka usytuowana wewnątrz domów, w której znajdują się kable telekomunikacyjne – na przykład skrętki koncentryczne oraz główne przyłącza urządzeń – routery, rozgałęźniki. Poszczególne urządzenia można zamontować na przykład na paski rzepowe lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – ochrona przed dostępem osób trzecich

Istotnym czynnikiem jest też ochrona przed dostaniem się do szafki osób trzecich. W tym celu stosuje się uniwersalne zasuwy. To ważne również w mieszkaniu, w którym znajdują się osoby małoletnie. Nie można zapominać również o zachowaniu porządku w środku szafki – do tego celu montuje się profesjonalne komory. Na rynku znajdziemy wiele modeli szafek – posiadają one różne rozmiary, co sprawia, że błyskawicznie dopasujemy je do swoich potrzeb.

Nasze dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]