Pneumatyka

1 lutego 2020

Mimo, że urządzenia na skompresowane powietrze w najróżniejszych dziedzinach są zastępowane przez nowocześniejsze rozwiązania, wciąż spotkać można zakłady, w których sprawdzają się naprawdę doskonale. Pneumatyka dostarcza skuteczne technologie dla różnych gałęzi gospodarki, a narzędzia działające na sprężone gazy, pomimo tego, że działają w oparciu o proste zasady, są stosowane także przez najnowocześniejsze firmy. Czemu cieszą się tak dużym zainteresowaniem?

Pneumatyka to tanie urządzenia

W przeciwieństwie do urządzeń elektrycznych oraz posiadających silnik spalinowy, maszyny na skompresowane gazy okazują się bardzo tanie w użytkowaniu. Nie potrzebują paliwa, a ich części mogą być używane o wiele dłużej.

Różnorodne zastosowania pneumatyki

Pneumatyka jest stosowana zarówno w górnictwie lub hutnictwie, jak i w ogrodnictwie. Jej osiągnięć używa też medycyna – sprężonym powietrzem zasilane są między innymi unity dentystyczne oraz urządzenia podtrzymujące oddech.

Bezawaryjna pneumatyka

Narzędzia zasilane stłoczonym powietrzem są stosowane także w najtrudniejszych warunkach. Nie zagrażają im wysokie temperatury i wilgoć. Pneumatyka daje szansę ograniczyć ryzyko pożarowe – powietrze nie wiąże się z pozostałymi substancjami i nie jest palne.

Pneumatyka – ekologiczne narzędzia

Urządzenia na skompresowane gazy nie wydzielają szkodliwych dla przyrody związków, a użycie kompresorów bezolejowych pozwala jeszcze bardziej zminimalizować niebezpieczeństwo powstawania nawet najmniejszych skażeń – dlatego chętnie wybierają je leśnicy.