Poznaj rolę prawników w zakresie prawa rodzinnego

10 lutego 2019

Jednym z najważniejszych zakresów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest prawo rodzinne Najczęstsze sprawy z jakimi zgłaszają się do nas Klienci to sprawy o rozwód oraz alimenty, jednakże mamy duże doświadczenie też w prowadzeniu spraw dotyczących władzy rodzicielskiej, ojcostwa i macierzyństwa czy uregulowania kontaktów.

Alimenty, separacje, rozwody – sprawy dotyczące prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to szczególna sfera prawa, ponieważ prowadzenie spraw z tego zakresu wymaga od prawnika nie tylko znajomości aktów prawnych, ale w głównej mierze właściwego podejścia do Klienta, który powierza w nasze ręce swoje najbardziej osobiste sprawy. Podczas prowadzenia spraw rodzinnych jesteśmy nastawieni na stały kontakt z Klientami i prowadzenie ich przez poszczególne stadia sprawy w sposób dla nich najmniej bolesny. Naszym celem jest dostosowanie się do oczekiwań każdego Klienta szczególnie w zakresie ich aktywnego udziału w całej sprawie.

Prawo rodzinne – metoda działania prawnika

Prowadzenie spraw rodzinnych rozpoczyna się dla nas od pierwszego kontaktu z Klientem poprzez osobiste spotkanie lub rozmowę telefoniczną albo przez Skype. Wówczas staramy się zgromadzić maksymalną ilość informacji dotyczących sprawy, a także poznać osobę, dla której będziemy pracować przez najbliższych kilka miesięcy. Następne etapy naszej pracy to przygotowanie pism procesowych, reprezentowanie Klientów przed sądem lub innymi podmiotami, takimi jak mediatorzy. Podczas prowadzenia danej sprawy zawsze dążymy do znalezienia możliwości na zamknięcie jej ugodą. Takie podejście wywodzi się z faktu, iż większość konfliktów ma swoje podłoże w ogromnych emocjach, a pełnomocnik, jako osoba bezstronna, nie jest nimi obarczony i ocenia sprawę wyłącznie z punktu widzenia przepisów prawa.