Wyjątkowy topaz mistyczny

20 września 2018

Potrzebujesz topazu mistycznego? Wejdź na www.mystictopaz.pl

Wspaniały wygląd i nietypowy, jak na topaz, kolor to najważniejsze cechy topazu mistycznego, który od dawna szczyci się wielkim zainteresowaniem miłośników biżuterii. Mimo że z pozoru mogłoby się wydać, iż to odmienny kamień, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości normalnym topazem. Jego oryginalne walory są skutkiem specjalnej technologii wyrobu – prawdziwy topaz jest w jej toku wystawiany na działanie wysokiej temperatury i powlekany cienką warstwą metalu szlachetnego. To z tego względu topaz mistyczny prezentuje się tak zachwycająco.

Topaz mistyczny – co rzutuje na jego kolor?

Odcienie, jakie ma topaz mistyczny zależne są przede wszystkim od kruszcu, z jakim jest połączony. Szczególnie często widywany jest czerwony topaz mistyczny, robiony w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia natomiast, iż kamień przybiera fioletowy odcień, błękitny z kolei jest skutkiem rozgrzania kamienia bez jakichkolwiek domieszek. Szczególnie dobre skutki daje wykorzystywanie czystego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej lub Azji.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, niepowtarzalne zalety topazu mistycznego są bardzo doceniane przez złotników. Często używają go więc do produkcji wisiorków, pierścionków czy pozostałych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie jedynie do wieczorowych kreacji – doskonale wygląda także na co dzień. Nie bez znaczenia okazuje się również różnorodność barw, dzięki której łatwiej można dobrać biżuterię do danej kreacji.