Wisiorki srebrne – duży wybór

7 listopada 2018

Zamów wisiorki

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez jubilerów surowców. Nie może to dziwić – jest miękkie, świetnie się prezentuje i cechuje je ciekawy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak odpowiedniej ochrony – metal ten jest naprawdę czuły, przez co możemy uszkodzić. Jak więc dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla srebra bywają zabójcze. Pod ich wpływem metal może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie należy więc używać ich w celu czyszczenia ozdób, a podczas mycia naczyń koniecznie powinniśmy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne lub bransoletki.

Wisiorki srebrne – gdzie je trzymać?

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy stosować pudełka wykładane od wewnątrz delikatnym materiałem – unikniemy tak uszkodzenia. Metal ten niezbyt dobrze znosi również kontakt z wodą czy ciepłem, które mogą powodować, że straci kolory albo się odkształci. Zanim schowamy parę ozdób do szkatułki, musimy wcześniej zabezpieczyć je miękką tkaniną lub wrzucić do foliowego worka.

Co wyczyści wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebra powinniśmy użyć letniej wody z dodatkiem soli – świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym odpowiednie będą także wódka, białko jaja oraz specjalne preparaty. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy używać delikatnych ścierek – twarde mogą uszkodzić powierzchnię.