Srebrne kolczyki – dlaczego są tak popularne?

10 października 2018

Srebro to najbardziej lubiany przez producentów biżuterii materiał. Nie powinno to oczywiście zaskakiwać, gdyż naprawdę posiada mnóstwo zalet. Jego ceny są o wiele mniejsze niż wielu innych kruszców, a jest kruszcem szlachetnym, co oznacza, że nie rdzewieje i długo zachowuje swoje właściwości. Srebrne kolczyki są oprócz tego często stosowane ze względu na komfort ich używania – znacznie minimalizują bowiem niebezpieczeństwo pojawienia się zakażeń. Jako iż są bardzo interesującą opcją dla poszukujących uniwersalnej i wytrzymałej biżuterii, dobrze napisać parę słów o tym, gdzie je kupować i jak dbać o srebrne kolczyki.

Zakup srebrnych kolczyków – kilka wskazówek

Wyobraźnia projektantów srebrnych kolczyków jest nieograniczona. Wśród nich wszyscy znajdziemy coś dla siebie – tak zwolennicy sprawdzonych rozwiązań, jak i panie, które bardziej lubią oryginalne wzory. Przed wyborem konkretnych kolczyków dobrze zatem zorientować się, co proponują nam poszczególne sklepy. Trafionym wyjściem z całą pewnością okaże się kupno online – zwłaszcza, jeśli zależy nam na znalezieniu niebanalnych projektów srebrnych kolczyków.

Jak pielęgnować srebrne kolczyki?

Pomimo różnych plusów, srebro ma pewne wady. Najważniejszy jest fakt, iż srebrne kolczyki po jakimś czasie śniedzieją. Łatwo tego uniknąć często czyszcząc je specjalnymi środkami oraz przechowując w bezpiecznych pudełkach. Nigdy nie wykorzystujmy jednak do ich pielęgnacji detergentów, bo mogą uszkodzić delikatny metal.