Srebrna biżuteria – to nigdy się starzeje

3 listopada 2019

Jest z człowiekiem od wieków i pomimo pojawienia się różnych innowacyjnych projektów, w istocie niewiele ewoluowała. Biżuteria stale odgrywa identyczną rolę – jest swego typu ozdobą ciała i umożliwia oddanie własnego charakteru. Nic zatem dziwnego, że biżuterię równie chętnie zakładają panie oraz panowie, dzieci oraz dorośli, osoby z rozmaitych grup społecznych. Niezależnie od tego, jakie projekty lubimy, prawie za każdym razem biżuteria jest wykonywana z tych samych materiałów – zwykle ze srebra. Dlaczego jednak srebrna biżuteria bywa tak chętnie kupowana? Jak troszczyć się o srebrne przedmioty, żeby wytrzymały przynajmniej kilka dziesięcioleci?

Bezpieczna srebrna biżuteria

Największym atutem srebrnej biżuterii okazuje się niewątpliwie fakt, iż jej używanie pozwala uniknąć różnych schorzeń. Srebro jest antybakteryjne, więc zakładanie srebrnej biżuterii bywa rekomendowane osobom, które niedawno przekłuły uszy. Nie wolno nie wspomnieć również o jego wyglądzie, który idzie w parze ze stosunkowo niewielkimi kosztami zakupu.

Srebrna biżuteria – jak zwiększyć żywotność?

Srebro wytrzyma sporo czasu, jednak powinniśmy odpowiednio je konserwować. Co najważniejsze – nie zakładajmy srebrnej biżuterii, gdy wykonujemy jakieś prace – może się ona porysować czy uszkodzić w kontakcie z detergentami. Srebrna biżuteria powinna też być myta w wodzie z alkoholem czy sokiem z cytryny. Trzeba przechowywać ją w szkatułce z miękką wyściółką – unikniemy tak uszkodzeń.

Nasze dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]