Ponadczasowa biżuteria z topazami

19 listopada 2018

Więcej szczegółów o biżuterii z topazami

Topaz to jeden z najbardziej wytrzymałych minerałów na Ziemi, przez co jest stosowany do produkcji tarczy ściernych. Poza tym jest także wymieniany wśród najpiękniejszych minerałów, zaś jego właściwości od dawna są cenione przez jubilerów oraz ich klientów. Może mieć rozmaite kolory – od białego, przez czerwień, aż po głęboki fiolet. Jest cennym kamieniem – wydobywa się go wyłącznie w Brazylii, na Syberii, w Afryce oraz na wschodzie Starego Kontynentu. Przez jubilerów bywa najczęściej obrabiany szlifem wielobocznym, co nadaje mu niezwykłych walorów estetycznych.

Różnorodność biżuterii z topazami

Barwa topazu jest powodem, dla którego jest on stosowany zwłaszcza do produkcji biżuterii ze srebra – doskonale łączy się z tym kruszcem. Warto jednak zaznaczyć, iż na rynku spotkamy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – dostępne są też modele wykonane ze złota. Biżuteria z topazami to zazwyczaj pierścionki oraz naszyjniki, ale jubilerzy wykonują także inne produkty. Para złotych kolczyków z tymi kamieniami to niekiedy wydatek około tysiąca złotych, zaś na srebrne wydamy niekiedy sześć razy niższą kwotę.

Koniec problemów ze znalezieniem biżuterii z topazami

Ze względu na ich wygląd, biżuteria z topazami jest bardzo często spotykana. Chcąc wybrać wersje najbardziej trafiające w nasze upodobania należy więc udać się do paru salonów – a to pochłania dużo czasu. Żeby tego uniknąć, powinniśmy postawić na zakupy w internecie. Jest to wyjście dużo prostsze, a oprócz tego wchodząc do sieci możemy również znaleźć kolczyki czy naszyjniki w okazyjnych cenach.